hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan ve günümüze kadar ulaşan önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif'i görmek isteyenler, ramazan ayı boyunca ziyarette bulunabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hz.Muhammed'in vasiyetiyle Veysel Karani Hazretleri'ne hediye edilen Hırka-i Şerif, Fatih'te bulunan Hırka-i Şerif Camii'nde Ramazan ayı boyunca ziyarete açıldı. 1851 yılından beri Hırka-i Şerif Camii'nde muhafaza edilen Hırka-i Şerif'i görmek isteyenler sabah saatlerinden itibaren cami girişinde kuyruk oluşturdu. Gelenler, ziyaret sırasında duygusal anlar yaşadı.

  Hırka-i Şerif, Ramazan ayı boyunca hafta içi 10.00-18.00 saatleri, hafta sonu ise 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Ziyaretler, arife günü ikindi namazı sonrasında sona erecek.

  Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

  "BU SENE HASRETİMİZİ GİDERECEĞİZ"

  Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen Veysel Karani'nin 59. kuşaktan torunu Barış Samir, "Ramazan ayının ikinci gününe denk gelen bir cuma ve geçen seneye oranla Hırka-i Şerif daha uzun süre açık kalacak. Dualarla açtık çok şükür. Kadir Gecesi yine teravih namazından itibaren sabaha kadar açık olacak. Ayrıca arife günü ikindi namazından sonra yine dualarla kapatıyor olacağız. Ne kadar çok vatandaşımız gelirse biz o kadar memnun oluyoruz. Geçen senelerde tabi ki pandemiden dolayı açamamıştık, geçen yıl ise bir son 10 gün açmıştık. Bu sene inşallah hasretimizi gidereceğiz. Yoğunluk var, sağ olsun vatandaşlar çok ilgi gösteriyorlar. Biz de memnun oluyoruz." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow