HÖH yazılı otomobil Kısıklı'ya götürüldü

HÖH yazılı otomobil Kısıklı'ya götürüldü

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul'da yaşayan Muhammet Enes Gülaçar, otomobilini darbe gecesinden akıllarda kalan fotoğraf kareleriyle giydirdi. O gece direnenlere de 'HÖH-Halk Özel Harekat' ismini verdi. Görenlerin büyük ilgisini çeken ve sosyal medyada fenomene dönüşen araba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'ya götürüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi Atatürk Havalimanı'na akın edenler arasında bulunan Muhammet Enes Gülaçar'ın 40 yıllık otomobili üzerinde düzenlemeler yaparak üzerine 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazdığı otomobil, Kısıklı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin yakınında sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti' alanına götürüldü. Bomba uzmanları otomobili özel eğitimli köpekle sıkı aramadan geçirdi.

Halkalı Mahallesi'nde modifikasyon alanında işyeri bulunan, darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi sokağa çıkan Muhammet Enes Gülaçar, 1 hafta sonra, 13 yıl önce 27 bin TL ödeyerek aldığı üzerinde birçok düzenleme yaptığı 34 GS 6443 plakalı 1976 Chevrolet Nova marka otomobili üzerinde çalışarak, Atatürk Havalimanı'na saldıran ve sivil araçları ezen tanklar, TBMM'yi bombalayan uçaklar, MİT'e saldırı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çağrısını duyan binlerce kişinin fotoğrafları olan çalışmayı film haline getirerek yapıştırdı. Otomobilin sürücü tarafındaki kapıya Osmanlı tuğrası, çeşitli yerlerine 'Reisin hizmetine mahsustur' diye not yazan Gülaçar, otomobile da HÖH-Halk Özel Harekat' yazdı. Polis ekiplerinin kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle ceza keserek bağladığı, kısa sürede sosyal medyada fenomen haline gelen, otomobil, trafikten alıkonuldu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in devreye girmesi ile Muhammet Enes Gülaçar, kısa süre içerisinde 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazı ve fotoğrafları ile yeniden otomobile giydirdi. Küçükçekmece Belediyesi garajında park edilen otomobilin Halkalı Meydanı'nda sürdürülen 'Demokrasi Nöbetleri' sırasında sergilenmesi için izin alındı.

Gülaçar, çok sevdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin yakınlarında sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti'ne katılanların görmesi için otomobilinin getirilmesinin istendiğini söyledi. Gülaçar, bunun üzerine 'HÖH' yazılı otomobilini bir çekiciye yükleyerek alana götürdü. Kısıklı'da indirilen otomobil, polisler dahil çevredekilerin ilgisini toplarken Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı görevli tarafından özel eğitimli köpekle sıkı aramadan geçirildi. Gülaçar, trafiğe çıkaramadığı otomobiline gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber