hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu CNN Türk'te: "14 Mayıs'ta Erdoğan'ı destekleyeceğiz"

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Yapıcıoğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek kararını açıkladık ve görüşmeler devam etti. Ocak ayında bir görüşmemiz olmuştu. Orada bize bir ittifak daveti gelmişti. Prensip olarak buna evet dedik.14 Mayıs'ta Erdoğan'ı destekleyeceğiz. Parlamento seçimlerinde ise görüşme devam ediyor henüz detaylar netliğe kavuşmadı." açıklamasında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

  İttifak ile görüşmeler devam ediyor henüz noktayı koymadık. 2018 seçimlerinde de Sayın Erdoğan'a destek verme kararı almıştık. O seçimlerde parlamento seçimlerde herhangi bir ittifak yapmadık, kendi adaylarımızla girdik.

  Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek kararını açıkladık ve görüşmeler devam etti. Ocak ayında bir görüşmemiz olmuştu. Orada bize bir ittifak daveti gelmişti. Prensip olarak buna evet dedik.14 Mayıs'ta Erdoğan'ı destekleyeceğiz. Parlamento seçimlerinde ise görüşme devam ediyor henüz detaylar netliğe kavuşmadı.

  Parti programımızda memleketin ana meseleleri ile duruşumuzu açık görüşlülükle yazdık. Okuma yazması olan akademisyen olduğunu söyleyen bir sürü kişi HÜDA PAR'ı tartışıyor. HÜDA PAR parti programında şunlar şunlar yazıldı diye koca koca adamlar tartışıyor. Geçen gün bir televizyon programında bir hukukçu HÜDA PAR'ın parti programında neler var size okuyayım dedi. Sandım ki sitemizden partimizin programını okuyacak. Bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımlarını okudu. Oradan okuduktan sonra bunu izleyen bir sürü kişi nasıl olsa bu kıdemli bir siyasetçi yalan söyleyecek hali yok herhalde millet de bunu taklit etmeye başladılar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu CNN Türkte: 14 Mayısta Erdoğanı destekleyeceğiz

  "ŞERİATI GETİRECEĞİZ DEMEDİM"

  Biz eleştirilere açığız, çünkü eleştiriler bize ayna tutuyor. Ama söylemediğimiz şeyler ile bize saldırmaları ahlaki değil. Bunlar zamanı gelince ortaya çıkacak. O televizyon programında bana böyle bir sorulmadı. Bize iftira atanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız.

  Ben adaleti savunurum her konuda. Doğu Türkistan'daki sorunu da savunurum. İnancını sormam. Mazlumun dini de sorulmaz. Benim duruşum budur. HÜDA PAR'ın programında olmayan şeyleri dile getirmelerinin sebebi belki de AK Parti'nin MHP'nin hassasiyetlerini kaşımaktır. İttifaka engel olmaktır. HÜDA PAR yeni kurulmuş bir parti değil. Partimiz ile ilgili 'hukukun dışına çıktı' diye tek bir itham yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Önceki seçimlerde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdik. İttifak o zamanki süreçte olmadı. O gün HÜDA PAR farklı bir çizgide mi duruyordu? O zaman sabah akşam neden tartışılmıyordu.

  HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu CNN Türkte: 14 Mayısta Erdoğanı destekleyeceğiz

  Millet İttifakı'na yakın olanlar bize karşı kışkırtmak için bunu bilerek yapıyorlar. CHP acaba bu sistemde biz iktidar olabilir miyiz gibi bir ümide kapıldı. Seçime 2 ay var ve HÜDA PAR dengeyi bozduğu için HÜDA PAR'ı dengenin dışında tutmaya çalışıyorlar. Madem Sayın Kılıçdaroğlu 20-30'luk bir fark ile önde, iki aday arasında bu kadar fark var, HÜDA PAR'ın da oyu bu kadar az ise bu telaş neden?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HÜDA PAR dedikleri gibi ötekileştirici bir dile sahip değildir, şiddeti kutsayan birilerinin heykellerini yapmaya çalışan bir parti değildir. Onlar ne söylerse söylesin.

  Kürtler ve Türkler bu memleketin asli kurucu halklarıdır ve bin yıllardır beraber yaşıyorlar. Bizim bayrak ile bir sorunumuz yoktur. Biz bölünüp ayrılıp bir devlet de kuralım demiyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow