hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti Sözcüsü Çelik: Rejim, düşman unsur haline gelmiştir

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Milletimizin başı sağolsun. Türkiye milli güvenliği için Suriye topraklarında terörle mücadele etmektedir. Bu mücadele hatırlıyorsunuz topraklarımızın içine sıçramaya başlamıştı. Bunları püskürttük. Bu saldırı Soçi Mutabakatına ve diğer mutabakatlara rağmen gerçekleşiyor. Şehitlerimiz için canımız yanıyor. Bu saldırıyı yapanlara da gereken cevap anında verilmiştir ve verilmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye'nin yeni gelen mülteci baskısını taşıyamayacağını söylemiştik. Bu yapılan saldırılar neticesinde Türkiye'nin içindekiler Avrupa'ya doğru hareketleniyorlar. Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz. Avrupa Birliği'nin yapacağı tek bir şey var Türkiye Cumhuriyeti'ne nasıl destek vereceğidir. Bunun dışında hiçbir şey Türkiye için önem teşkil etmiyor." dedi.

  "Rejim unsurları düşman unsur haline gelmiştir"

  NATO'nun Türkiye'nin yanında olması gerektiğini söyleyen Çelik, "Bu saldırıdan sonra rejim tüm unsurlarıyla düşman unsur haline gelmiştir. Rejim unsurlar Türkiye Cumhuriyeti için artık düşman unsurdur. Katil bir rejimin uluslararası topluma yaptığı bir saldırı olarak görüyoruz. NATO ile yarın sabah istişare süreci başlıyor. Türkiye'ye yapılmış bir saldırı aynı zamanda NATO'ya yapılmış bir saldırıdır. NATO'nun Türkiye'nin yanında olması gerekir. " açıklamasında bulundu.

  AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, yazılı açıklama geldi

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak üzere İdlib'de görev yapan askerlere rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahramanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Cumhuriyeti'nin bu alçak saldırıyı hak ettiği şekilde cevaplandırdığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

  "Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye'de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslarası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Milletimizin başı sağolsun."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow