İHA'lar takip etti, polis böyle yakaladı

İHA'lar takip etti, polis böyle yakaladı

İstanbul'da İHA destekli operasyon düzenlendi. Balkan ülkelerinden yurda uyuşturucu sokan şebeke kıskıvrak yakalandı. Yüklü miktarda uyuşturucu maddeye el konuldu. Operasyonun detaylarını CNN TÜRK muhabiri Mücahit Topçu aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kısa süre önce başlayan yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte uyuşturucu kaçakçılarına göz açtırmayan İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, büyük bir operasyona daha imza attı. Yürütülen soruşturma doğrultusunda

Eyüpsultan’da iki araca ve bir villaya operasyon düzenleyen emniyet ekipleri, 2'si yabancı uyruklu 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Baskın gerçekleştirilen villa ile karavan ve minibüste yapılan aramalarda marihuana diye tabir edilen 593 kilogram uyuşturucu madde ile uyuşturucu ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen 1 tartı aleti ve 1 hassas terazi ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucu tacirleri sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilirken, naylon balyalar halinde araçlara yüklenen ve sevkiyata hazırlanan milyonlarca lira değerindeki uyuşturucuların İstanbul’da piyasaya sürülmek üzere olduğu kaydedildi. 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Avrupa'ya giden uyuşturucunun üçte biri Afganistan ve İran üzerinden geliyor

Öte yandan, BM’nin uyuşturucu ticaretine yönelik son raporunda Avrupa'ya giden uyuşturucu maddenin üçte birinin Afganistan ve İran üzerinden transfer edildiği belirtildi. Uluslararası uyuşturucu kartelleri, Afganistan'da üretilen uyuşturucuları özellikle Avrupa pazarına nakletmede İran'ı üs olarak kullanırken, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2022 yılının ilk 9 ayında sentetik hap ve çeşitli türde tonlarca uyuşturucu maddeye el koydu.

Sosyal konutta planlar belli oldu! Örnek daireyi CNN TÜRK görüntüledi

Sosyal konutta planlar belli oldu! Örnek daireyi CNN TÜRK görüntüledi