İhmal ve bilinçsizlik yine ölümle sonlandı

Video: İhmal ve bilinçsizlik yine ölümle sonlandı
Biri Muğla'da biri <a class="in-news-link" href="/sakarya" target="_blank" title="Sakarya haberleri">Sakarya</a>'da iki işçi, iki ayrı iş kazasında hayatını kaybetti. Çalışma sahalarında iş güvenliği için önlemler alınmış mıydı, ihmal var mıydı, araştırılıyor.

Biri Muğla'da biri Sakarya'da iki işçi, iki ayrı iş kazasında hayatını kaybetti. Çalışma sahalarında iş güvenliği için önlemler alınmış mıydı, ihmal var mıydı, araştırılıyor.

Üzerine kaya düşen işçi yaşamını yitirdi

İhmal ve bilinçsizlik yine ölümle sonlandı. Muğla ve Sakarya'da ekmek parası peşindeki iki işçi hayatını kaybetti. 49 yaşındaki Memduh Manisalı, Muğla'nın Yatağan ilçesindeki bir maden ocağında çalışıyordu. Manisalı, maden sahasında çıkartılan hafriyatların döküm alanında bulunuyordu. Bu sırada bölgedeki bir kaya parçası Manisalı'nın üzerine düştü. İşçi, olay yerinde hayatını kaybetti.

Yüksek ısıdaki asfalt kazanına düştü

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ait asfalt şantiyesinde tanker sürücüsü olarak çalışan Ahmet Bahçi, asfalt yüklü tankeri şantiyeye getirdi. Bahşi, asfaltı hortumla kazana boşaltırken dengesini kaybetti. İçinde yüksek ısıda asfalt olan iki kazanın arasına düştü. Bahçi hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı. İki işçinin ölümü sonrası başlatılan soruşturmalar sürüyor.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS