İkinci el otomobil alırken dikkat!

İkinci el otomobil alırken dikkat!

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Sıfır otomobilde fiyatlar yükseldikçe, araç almaya karar verenler tercihini ikinci el otomobilden yana kullanıyor. Ancak uzmanlar, ikinci el otomobil alırken tuzaklara karşı uyarıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İkinci el otomobil satan birçok kişi fazla para alabilmek için yalan beyanlarda bulunabiliyor. Bunların en başındaysa kaskodan para alabilmek için sigorta şişirmesi hasar kaydı mevcut yani daha ucuza yapılabilirdi. Ama sigortadan para almak için çok daha pahalıya bir tramer kaydı çıktığının söylenmesi.

Bu duruma açıklık getiren sigorta uzmanları, araç sahibi ekspere rağmen kendi isteğine göre onarım bedeli çıkaramaz" diyor ve olası mağduriyetlere karşı tüketicileri uyarıyor.

Satıcıların en sık başvurdukları yalanlardan biri ise "karşı tarafın hasarı araca işlendi" ifadesi... Bu konuya da değinen uzmanlar, böyle bir durumun ne teknik ne de sistemsel olarak mümkün olmadığını söylüyor.

Trafik sigortaları bilgi merkezinin kısalması olan tramer kayıt sisteminden aracın geçmişteki kaza bilgilerini ve masraf tutarlarına ulaşmak mümkün. Bazen ise tramer kaydında kaza görünse de, masraf tutarı yazmayabiliyor. Bu da satıcılar için yalan beyan sebebi olabiliyor.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber