hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İlk ziyaretler deprem bölgesine

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Meclis'te yemin ederek görevlerine başlayan bakanlar ilk ziyaretlerini 6 Şubat depremlerinin vurduğu kentlere yapacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Hatay ve Kahramanmaraş'a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Adıyaman'a gidecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Görevlerine yeni başlayan bakanların ilk programları da neşleşti. Bakanlar ziyaretlerine deprem bölgesiyle başlayacaklar.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ilk durağı Hatay ve Kahramanmaraş olacak. Bakan Göktaş ardından Adıyaman ve Malatya’yı ziyaret edecek. Depremzedelerin normal hayata dönmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Bakan Göktaş, “Oralarda neler eksik ve neler yapılması gerekiyor gözlemlemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

  Ziyaretlerine deprem bölgesi ile başlayacak bir başka isim, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki. Özhaseki'nin ilk ziyaret edeceği il Adıyaman olacak. Millet bahçesi açılışlarına katılacak.

  İlk ziyaretini deprem bölgesine yapacak isimlerden bir diğeri de kabinenin en genç bakanı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır. Şehirlerin yeniden inşası için sanayi ve üretimin sürmesi gerektiğini kaydeden Kacır, “30 milyar liralık yatırımı harekete geçirecek şekilde deprem bölgesine teşvik belgelerini sunduk” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow