hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İnce ikinci turda tarafsız mı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  14 Mayıs’a iki gün kala yarıştan çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ikinci tur için sessizliğini koruyor. Partisinin MYK’sını toplayan İnce, sonrasında herhangi bir açıklama yapmadı. Ama bir parti kurmayının "Ne Cumhur ne Millet tek yok Memleket" paylaşımı İnce tarafsız mı kalacak sorularını gündeme getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs’a sadece 2 iki gün kala bu sözlerle cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmişti. Ancak hiçbir aday için destekte bulunmadı.

  Seçimin ikinci tura kalması ile birlikte İnce’nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceği iddia edilmiş, İnce ise hastaneden paylaştığı o fotoğrafla iddiayı yalanlamıştı. İnce, “Tümü gerçek dışıdır” ifadelerini kullandı.

  Sonrasında ise, İnce’yi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ziyaret ettiği öğrenildi. O görüşmenin ardından ince partisinde MYK’yı topladı. Sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Açıklamayı Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi Ömer Özdoğan sosyal medya hesabından yaptı.

  Özdoğan, “Bunca hadiseden sonra kimse bize baskı yapmaya kalkmasın. Yeni bir açıklamaya lüzum yok. Sözümüzün arkasındayız. ‘ne Cumhur ne Millet tek yok Memleket’ diyor, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tarih bizi tartacaktır. Kimsenin haddine değildir yargılamak! Ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hem o açıklama hem de 28 Mayıs’a kısa süre kalması nedeniyle İnce’nin açıklama yapmaması tarafsız kalacağı yorumlarına neden oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow