hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İnce'den Demirtaş'a "pusula" yanıtı: Kılıçdaroğlu 'dokunulmazlık kalksın' diye oy verdi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş'ın paylaştığı oy pusulasına tepki gösterdi. "Dokunulmazlığının kaldırılmasına Kılıçdaroğlu oy verdi" diyen İnce, adaylıktan çekilmesini isteyenlere yanıt verdi. "Çekilmemi istemek antidemokratik" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KILIÇDAROĞLU 'DOKUNULMAZLIK KALKSIN' DİYE OY VERDİ"

  "Bak Selahattin Demirtaş, Muharrem hocadan sana bir ders olsun bu. Dokunulmazlıkların kaldırılmasında Davutoğlu teklif etmiş. Ali Babacan'ın imzası var. Sonra Kılıçdaroğlu'nun açıklaması var; 'Anayasa'ya aykırı ama AK Parti'nin teklifine evet diyeceğiz'. Ben hayır oyu verdim." Tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın paylaştığı seçim pusulasına bu sözlerle tepki gösterdi. 

  İnceden Demirtaşa pusula yanıtı: Kılıçdaroğlu dokunulmazlık kalksın diye oy verdi

  "ÇEKİLMEMİ İSTEMEK ANTİDEMOKRATİK"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı adaylığına yönelik eleştirilere, "Ne demek çekilsin? Böyle bir şey olabilir mi? Bu çok antidemokratik. İnsani değil. Bu tam bir ihale mafyası yöntemi. Ben cumhurbaşkanı yardımcılığı, iki bakanlık, 10 milletvekili... Ben ihale mafyası değilim. Demokratik hakkımı kullanıyorum" diyerek yanıt verdi. 

  İnceden Demirtaşa pusula yanıtı: Kılıçdaroğlu dokunulmazlık kalksın diye oy verdi

  "FETÖ'CÜLER YAPIYOR, CHP'LİLER YAYIYOR"

  Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı. CHP'liler tarafından iftiraya uğradığını söyledi. "Cumhuriyet tarihinin en fazla iftira atılan kişisiyim. FETÖ'cüler yapıyor, CHP'liler yayıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'na bu konuda rahatsız olduğumu söyledim. Şu kişinin adamları iftira atıyor dedim" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow