hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İncelemeler yapılıyordu... Maden ocağında yine yangın çıktı

  Bartın’ın Amasra ilçesinde 14 Ekim’deki maden kazasının ardından, yer altında yangın çıkmış, o yangının söndürülmesi için maden ocağına baraj kurulmuştu. Metan gazı seviyesinin düşmesi nedeniyle maden içinde incelemelerde bulunan ekip bu kez de kömür tozu patlamasıyla karşılaştı. Bölgedeki son durumu Demirören Haber Ajansı Muhabiri Ayhan Acar aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amasra'da, 14 Ekim 2022'de TTK Amasra Müessese Müdürlüğü’nde yaşanan maden faciasında 42 madenci hayatını kaybetti, 10 işçi de yaralandı. Patlama sonrası yangının söndürülmesi için 3 baraj kuruldu.

  İncelemeler yapılıyordu... Maden ocağında yine yangın çıktı

  MADENDE İNCELEMELER YAPILIYORDU

  Ocağın eksi 250 kotuna 2 baraj ve eksi 100 kotuna kurulan barajların gerisindeki metan gazı değerlerinin normal seviyelere gelmesi nedeniyle ekipler, pazartesi günü ocağa indi. TTK Genel Müdürlüğü’nden 30 kişilik tahlisiye ekibi ve Maden Mühendisleri Odası’ndan 10 kişilik bilirkişi heyeti, asansörle eksi 250 kotuna inerek 2 gün boyunca beton barajı açma çalışması yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KÖMÜR TOZU PATLAMASI SONRASI TAHLİYE EDİLDİ

  Dün akşam saatlerinde metan gazı seviyesinin yükselmesiyle baraj gerisinde kömür tozu patlaması yaşanınca yangın çıktı. Ekipler yeniden barajları kurarak, ocağı tahliye etti. Yangın nedeniyle yıkılmak istenen barajlar yeniden yapıldı. Bu arada ocağa girişler kapatıldı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow