hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İngiliz The Economist, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı! Tepkiler peş peşe geldi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İngiliz The Economist dergisi, Türkiye'deki 14 Mayıs seçimlerini kapağına taşıdı. Derginin kapağında Türk bayrağı ve üzerinde "Erdoğan gitmeli" ifadesi yer aldı. İngiliz dergiye Ankara'dan tepkiler peş peşe geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İngiliz The Economist dergisi, Türkiye'de yaklaşan 14 Mayıs seçimlerini kapağına taşıdı. "2023'ün en önemli seçimleri" manşetiyle yayınlanan derginin kapağında Türk bayrağı ve üzerinde "Erdoğan gitmeli", "Demokrasiyi kurtarın" ve "Oy verin" yazan çıkartmalar yer aldı.

  ECONOMIST: KILIÇDAROĞLU'NUN KAZANMASINI İSTİYORUZ

  Economist editörlerinin kaleme aldığı başyazı ise, "Türkiye Erdoğan'ı görevden alırsa, her yerdeki demokratlar cesaretlenmeli" başlığı ile yayınlandı. Seçimlerin "bıçak sırtında" olduğu yorumunu yapan editörler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşılaştırdı.

  Yazıda Economist dergisinin Kılıçdaroğlu'na verdiği açık destek "Biz Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin bir sonraki cumhurbaşkanı olmasını destekliyoruz" ifadeleriyle yer aldı.

  İngiliz The Economist, Cumhurbaşkanı Erdoğanı hedef aldı Tepkiler peş peşe geldi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TALİMAT VERDİĞİNİZ GÜNLER BİTTİ"

  Economıst'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan kapağına Ankara'dan tepki gecikmedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medya hesabından derginin kapağını alıntılayarak,“Yine heyecan yapmışlar” dedi. Kalın, "Sakin olun. Ülkeme talimat verdiğiniz günler geride kaldı. Son sözü millet sandıkta söyleyecek" ifadelerini kullandı.

  ÇAVUŞOĞLU': ECONOMIST'TEKİ YAZIMI GERİ ÇEKİYORUM

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da The Economıst'e tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Halkımız gereken cevabı 14 Mayıs'ta verecektir" dedi.

  "Erdoğan olmasaydı dünya gıda krizi olacaktı. Makalem vardı Economist'te, geri çekiyorum. Türkiye'nin içişlerine karışanlarla işimiz olmaz."

  İngiliz The Economist, Cumhurbaşkanı Erdoğanı hedef aldı Tepkiler peş peşe geldi

  "YİNE AYNI AKIBETLE KARŞILAŞACAKLAR"

  İngiliz dergiye bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, "Şimdiye kadar hiçbir konuda etkileri olmadığı defalarca görüldü. Yine aynı akıbetle karşılaşacaklar. Operasyon odakları yine hakettikleri cevapları alacaklar." ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow