Irak'ın kuzeyinde terör operasyonları

Irak'ın kuzeyinde terör operasyonları

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Irak'ın kuzeyinde terörle mücadele operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri adım adım ilerledikçe, teröristlere ait çok sayıda cephane ve malzeme de bulunuyor. Ele geçirilen son malzemelerin arasında ise hava savunma ve tanksavar füzeleri, pikap araç ve iş makinaları bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Terör örgütü PKK/YPG'nin mağara ve sığınaklarına girildi. Hava savunma füzeleri, farklı türlerde tüfekler ve binlerce mühimmat ele geçirildi. Pikap araç ve iş makinası bulundu. Irak'ın kuzeyini terör örgütü PKK'dan temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, ele geçirilen cephane ve malzemeleri imha etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, 30 Ekim 2022 tarihinde Irak’ın kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonlarına ilişkin verileri paylaştı. Operasyonlarda 1 mağara, 3 sığınak ve 2 barınak kullanılamaz hale getirildi. PKK'lı teröristlere ait büyük bir cephanelik bulundu. SA-18 hava savunma füzesi, tanksavar güdümlü roket lançeri, Doçka uçaksavar makinalı tüfek başta olmak üzere çeşitli tipte silah ve binlerce mühimmat ele geçirildi.

Ayrıca bölgede yürütülen güvenlik uygulamasında terör örgütüne ait 1 adet pikap araç, 1 adet mini iş makinası, 1 adet römorklu jeneratör, 1 adet römork tespit edilirken, yine teröristlere ait dinleme cihazı, kamera, çanak anten, inşaat malzemeleri ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.
Bulunan tüm cephane ve malzemelerin imha edildiği belirtildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber