hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İskenderun'da sahil şeridi su altında

  27 Kasım'da bir kez daha su seviyesinin yükseldiği Hatay İskenderun'da suyu tahliye için çalışmalar sürüyor. Esnaf ve bölgedekilerin yanı sıra bin 503 kişilik personel tahliye için omuz omuza vermiş durumda. İlçedeki son durum haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fırtına ve yağışlardan olumsuz etkilenen Hatay'da 27 Kasım'da deniz seviyesinin yükselmesiyle, taşkınlar oluştu. İskenderun deyim yerindeyse su altında kaldı. İş yerlerini su basan esnaf için ekipler harekete geçti.

  Taşkınların ardından dükkanlar yavaş yavaş açılmaya başladı. İskenderun'da suyun çekilmesi için yüzlerce personel iş başında.

  İskenderunda sahil şeridi su altında

  Suyun tahliyesi için bin 303 personel ve 142 iş makinesi sahaya indi. Kaymakamlık önü ve Pamir Caddesi'nde sokaklara dolan su çekilmeye başladı. Ekiplerin hasar tespiti için çalışmaları sürüyor.

  İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yapılan çalışmalarla ilgili, “Yaşanan mağduriyeti bir an önce giderip esnafımızı tekrar eski günlerine getirmek için belediyemizin tüm birimleri müdürlükleri şu an sahada onların sorunlarını çözmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow