hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İskenderun'da sokaklar su altında

  İkinci deprem sonrası Hatay İskenderun'da deniz seviyesi yükselmiş, bazı noktalar su altında kalmıştı. Son durumu CNN TÜRK Muhabiri Burçak Bozkuş ve Kameraman Sercan Sever gösterdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'yi sarsan 2 büyük depremden sonra Hatay'ın İskenderun ilçesi Çay mahallesindeki sahil yolunda deniz seviyesi yükseldi. Mete Aslan Bulvarı'na doğru deniz taştı. Sahil bandında deniz seviyesinin üzerindeki işletmeleri aşan sular, bulvarı geçip sokak ve caddelere ilerledi. Bulvardaki siteler, banka ve iş yerleri tahliye edildi. Deprem sonrası kendilerini sokağa atan halk, deniz sularının cadde ve sokakları basmasının şaşkınlığını yaşadı. Depremin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen denizin çekilmemesi ise dikkat çekti. Sahil bandındaki evler de hem deprem riski hem de denizin taşması nedeniyle boşaltıldı.

  İskenderunda sokaklar su altında

  İskenderun Kaymakamlığı, hasarlı evlere girilmemesi yönünde ve sahil kesiminde deniz taşması nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı bölge halkını uyardı. Halk, afet sonrası parklar ve kapalı semt pazarlarında kalmaya çalışıyor. 

  İskenderunda sokaklar su altında

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow