İstanbul, 49. müzik buluşmasına hazırlanıyor.

İstanbul, 49. müzik buluşmasına hazırlanıyor.

49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos'ta müzikseverlerle buluşacak. Festival tarihinde ilk kez, tüm konserler açık hava mekânlarda gerçekleştirilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali 18 Ağustos'ta başlıyor.

Müzikseverlerin özlemle beklediği festival bu yıl, Vivaldi'den Stravinsky'e, Händel'den Vasks'a birçok önemli bestecinin eserlerini "Başka bir dünya mümkün" temasıyla sahneye taşıyacak.

30 gün boyunca 14 farklı mekânda 20 konsere ev sahipliği yapacak festival, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Accademia Bizantina, Festival Orkestrası, Modigliani ve Casalquartet gibi toplulukların yanı sıra, Fazıl Say, Khatia Buniatishvili, Anna Vinnitskaya, Alexander Rudin ve Hande Küden gibi birçok yıldız ismi ağırlayacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tarihinde ilk kez, programındaki tüm konserleri açık hava mekânlarda gerçekleştirilecek. Festival, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Maximum Uniq Açıkhava, Fransız Sarayı, Venedik Sarayı, Arter Arka Bahçe, Rahmi M. Koç Müzesi, Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus ve Saint Benoît Fransız Lisesi Avlusu'nda pandemi önlemleri çerçevesinde izleyiciyle buluşacak.

Festival,18 Ağustos Çarşamba saat 20.00'de, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası'nın piyanist Anna Vinnitskaya'ya eşlik edeceği açılış konseri ile başlayacak.

16 Eylül'e kadar sürecek 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında Habitat Parkı, Etiler Sanatçılar Parkı, Fenerbahçe Parkı ve Yıldız Parkı'nda düzenlenecek hafta sonu konser ve etkinlikleri ise ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.