hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul Finans Merkezi açılışa hazır

  Dünyanın önde gelen finans merkezleri arasına girecek olan İstanbul Finans Merkezi, açılış için gün sayıyor. Nisan ayında açılacak merkezle finansın kalbi, İstanbul Ataşehir'de atacak. CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, kameraman Halil Kahraman ve Alper Öztürk, merkezin son halini görüntüledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Finans kuruluşları bir araya gelecek, ekonominin kalbi burada atacak. İstanbul Finans Merkezi, açılış için gün sayıyor.

  İstanbul Ataşehir'de bulunan İstanbul Finans Merkezi projesi için ilk adım 2012 yılında atıldı. Bankalardan sigorta şirketlerine kadar geniş yelpazedeki kuruluşların tek bir noktada toplanması hedeflendi. 2022 yılında projenin yüzde 80'i tamamlanmıştı. Şimdi ise bitmek üzere.

  Dünyanın en önemli ekonomi merkezlerinden birisi arasına girecek olan İstanbul Finans Merkezi olacak merkezde, kaba inşaatlar bitti. Peyzaj düzenlemelerine geçildi ve nisan ayında açılması planlanıyor.

  İstanbul Finans Merkezi açılışa hazır

  İstanbul Finans Merkezi'nde Merkez Bankası, BDDK, kamu bankaları, sigorta şirketleri yer alacak ve merkezde 100 bin kişi çalışacak.

  Finans Merkezi'nin içerisinde alışveriş merkezi, konferans salonları, otel yer alıyor. 26 bin araç kapasiteli otopark da bulunuyor.

  Akıllı şehir konseptiyle inşa edilen İstanbul Finans Merkezi'ndeki çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla, Hazine ve Maliye Bakanlığı birlikte yürütüyor.

  Dünyanın sayılı finans merkezleri arasına girecek olan İstanbul Finans Merkezi, nisan ayında açılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow