hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul'un suç karnesi açıklandı

  KAYNAKCNN TÜRK

  İstanbul'un suç karnesi açıklandı. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, megakentte 6 ilçede suç oranının yüksek olduğunu duyurdu. CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş ve kameraman Emre Kınacı'nın haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul'da suç oranlarında azalma var. Veriler İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından açıklandı. Evden hırsızlık olaylarında yüzde 48, iş yerinden hırsızlık olaylarında yüzde 43.4i oto hırsızlığında yüzde 53.9, otodan hırsızlık olaylarında yüzde 52'lik bir azalma meydana geldiği bildirildi.

  Peki, İstanbul'da en çok suç işlenen ilçeler hangileri? İstanbul'da suç oranının yüzde 25'ini yani dörtte birini 6 ilçe oluşturuyor. O ilçelerden biri de Beyoğlu. Beyoğlu'nu Kadıköy, Bağcılar, Küçükçekmece, Fatih, Esenyurt takip ediyor.

  İl Emniyet Müdürü, suçlarla mücadele kapsamında başlatılan "Güven İstanbul" projesinin suç oranlarında yüzde 10'luk bir düşüş sağladığını duyurdu. İstanbul'un Avrupa'nın önde gelen şehirlerinden 100 bin kişiye düşen suç oranlarına göre daha güvenli olduğunu söyledi. "Cinsel suçlarda Berlin'de 117, Brüksel'de 283, Londra'da 251, Viyana'da 86 iken İstanbul'da 39'dur. Ama yönetemediğimiz bir algı sanki İstanbul'da kadına şiddet, cinayet veya mala karşı suçlarda bu bahsettiğimiz illerden daha fazla bir suç varmış gibi bir algı var" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow