İstanbul'da yaban hayvanı operasyonu

İstanbul'da yaban hayvanı operasyonu

İstanbul Kadıköy'de geçtiğimiz hafta lüks bir villaya operasyon düzenlendi. 700 yaban hayvanı boynuzu ve kafatasları ile çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kadıköy Kalamış’taki lüks bir villada, yaban hayvanlarına ait boynuz ile parçaların bulunduğuna dair ihbar aldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile iletişime geçen polis yaklaşık 6 ay fiziki ve teknik takip yaptı.

Söz konusu villaya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nde görevli bir personel müşteri olarak gönderildi. Villada özel işçilikle işlenen boynuzların satıldığı belirlenince operasyon için düğmeye basıldı. Ev sahibinin gözaltına alındığı operasyonda yaban hayvanlarına ait boynuzlar, kafatasları ve kemiklerin bulunduğu toplam bin 276 parça bulundu.

Kızıl geyik, antilop, ren geyiği, karaca ve dağ keçisi gibi hayvanlara ait boynuz ve kafatasları operasyonun ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne ele geçirilen diğer tarihi eserler de Müzeler Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Asansör boşluğuna düştü

Asansör boşluğuna düştü