hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul'daki mobilyacılardan "OSB" talebi

  Kaliteli üretim ve hızlı teslimat ile dünyanın dört bir yanına mobilya ihracatı sürüyor. Ancak kimi mobilyacılar üretim alanlarının dağınık ve küçük kalmasından şikayetçi. Bu yüzden İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına birer "mobilya organize sanayi bölgesi" kurulmasını istiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Üretim alanımız genişlesin, kapasitemiz artsın." Mobilyacılardan İstanbul’un iki yakasına OSB talebi geldi. 

  Mobilya ihracatı, kaliteli üretim ve hızlı teslimat ile dünyanın dört bir yanına devam ediyor. Ancak İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin bir sıkıntısı var. MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan, "İstanbul'un her iki yakasında kümelenmek gerekiyor. İstanbul'da üretim alanlarının dağınık ve küçük kalması sebebiyle talebe yetişememekteyiz. En kısa zamanda hedefimiz olan 10 milyar dolar ihracat rakamına ulaşabilmek için bu talebe yanıt bekliyoruz" dedi.

  Mobilya üreticisi Olgun Sağlam da "OSB'lerin içerisinde geniş alanlarda üretim kabiliyetlerinin arttırılması, ülkenin ihracat rakamlarına ciddi manada etki edeceği gerçeğini unutmamak gerekiyor. İstanbul'un her iki yakasına OSB'lerin kurulması talebimiz var" diye konuştu. 

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow