İYİ Parti CHP’ye kapıyı kapattı mı?

İYİ Parti CHP’ye kapıyı kapattı mı?

İYİ Parti, genel idare kurulunda yerel seçimler için 81 ilde kendi adaylarını gösterme kararı aldı. Peki İYİ Parti Genel İdare Kurulu Toplantısında neler konuşuldu?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulu oy çokluğu ile kararını verdi. Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını belirleyecekler.

GİK TOPLANTISINDA NELER KONUŞULDU?

Edinilen bilgilere Akşener, etkilememek için bir değerlendirme yapmadı. Toplantının sonunda bir toparlama yaptı. Yaklaşık 4 saat süren o toplantıda Akşener “Yorumlarınızı merak ediyorum” dedi.

GİK üyelerini tek tek dinledi. Sadece 4 kişi ittifaka kapıyı kapatmamak gerektiğini savundu.

“Biraz zamana yaymalıyız, Kadıköy Beşiktaş’ı alıp İstanbul Büyükşehir’i verebiliriz, Ankara'da Mansur Yavaş'ı destekleyebiliriz” gibi görüşler savunuldu.

Ancak büyük çoğunluk CHP ile yerel seçimde iş birliği yapılmaması gerektiğini vurguladı. Özellikle GİK toplantısında CHP ve HDP’nin yakın olduğu görüşleri de dile getirildi. Ayrıca, “Terör konusunda suçlanmaktan bıktık” değerlendirmeleri yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“CHP’yi büyütmek için kurulmadık, iktidar olmak için kurulmuş bir partiyiz” görüşlerinin de vurgulandığı öğrenildi.

Yerel seçim için aday belirleme yetkisinin başkanlık divanına verilmesinin nedeninin daha hızlı karar almak için olduğu belirtiliyor.

CHP’YE İŞ BİRLİĞİ İÇİN KAPILAR KAPATILDI MI? YOKSA ARALIK MI BIRAKILDI?

GİK sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, o soruyu yanıtladı ve “Sorular gerçekten Türk siyasetine ne kadar zorlu bir dönemeçten geçtiğinin göstergesi Türk siyasetinin kıskaç siyasetine alınmasına karşıyız. Odaklandığımız şey kendi adaylarımızı milletin karşısına çıkabilmektir” sözlerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber