İYİ Parti iş birliğine ikna olacak mı? Görüşme trafiğinde son durum

İYİ Parti iş birliğine ikna olacak mı? Görüşme trafiğinde son durum

Yerel seçim süreci yaklaşırken, gözler de bir yandan CHP ve İYİ Parti'de. "Bir seçim iş birliği olur mu? "sorusu gündemde. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ziyaret etti. Sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener ile telefon görüşmesi yaptı. İYİ Parti iş birliği konusunda fikrini değiştirir mi? İKİ Parti'den yansıyan son durum ne? Detaylar haberimizde...

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

ÖNCE YAVAŞ SONRA DA İMAMOĞLU AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ziyaret etti İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i. Sonra da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu telefonla aradı. CHP-İYİ Parti’nin iş birliği kararını değiştirmek için temasları hızlandırdı.

YAVAŞ: İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Akşener genel seçimlerin ardından yerel seçimler için iş birliğine kapıları kapatmış, birçok il ve ilçe adaylarını açıklamıştı. Merak edilen ise CHP'de genel başkanın değişmesi ile birlikte Akşener'in 2019’da desteklediği, hatta cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği İmamoğlu ve Yavaş'ı 2024'te destekleyip desteklemeyeceği. İşte o soru gündemdeyken CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iş birliğini olması için elinden geleni yapacağını vurguladı. Özgür Özel ve Meral Akşener'in görüşmesi beklenirken, ilk olarak Mansur Yavaş İYİ Parti'yi ziyaret etti. Yavaş'ın İYİ Parti liderine "İttifak konusundaki mesajınızı aldık ancak iş birliğine hazırız" dediği iddia ediliyor. 

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İMAMOĞLU, AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Ekrem İmamoğlu da İYİ Parti lideri Meral Akşener ile uzun bir sürenin ardından görüştü. Telefonla gerçekleşen görüşmenin olumlu bir havada geçtiği belirtiliyor. Görüşmeye ilişkin İmamoğlu da İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. "İletişime açık olduğumuzu zaten kendileri de ifade etti. Bizler her zaman açık olduğumuzu beyanda bulunduk" dedi.

İMAMOĞLU: KUTU DIŞINA ÇIKAN SİYASET BAŞARILI OLACAK

İş birlikleri gündemdeyken, İmamoğlu'nun İstanbul'da düzenlenen CHP il başkanları buluşmasında yaptığı konuşma da dikkat çekti. İmamoğlu, "21. yüzyılın siyaset anlayışında farklı görüşlerin, farklı bakışları içine çeken, kendi içine kapanan değil; kutusunun dışına çıkan, çerçevesinin dışına çıkan bir siyaset anlayışının başarılı olacağını asla unutmayalım. Kazanmak için çok çalışıp yepyeni ve çok kuvvetli siyaset tasarımını ortaya koymalıyız" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow