İYİ Parti Sözcüsü: İttifak başka bir şey, işbirliği başka bir şey

İYİ Parti Sözcüsü: İttifak başka bir şey, işbirliği başka bir şey

Muhalefet cephesinde gözler bir yandan da İYİ Parti'de. İYİ Parti’nin genel idare kurulu toplantısından kendi adaylarıyla yerel seçime girme kararı çıktı. Ancak ittifak ve işbirliği tartışmaları konusundaki mesajlar, açıklamalar sürüyor. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "İttifak yok" açıklamasında bulundu. Ancak "İttifak başka bir şey, işbirliği başka bir şey" mesajı verdi. Cumhurbaşkanı'nın yeni anayasa çağrısı da gündemdeydi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ ZORLU: İTTİFAK YOK

İYİ Parti'nin genel idare kurulu toplantısından kendi adaylarıyla yerel seçime girme kararı çıktı. Ancak partinin ittifaklara tamamen kapıyı kapatıp kapatmadığı tartışması sürüyor. Yanıt Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan geldi. Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Didem Özel Tümer'e konuşan Zorlu, "Bu konuda net bir karar alındı. ittifak yok. Zaten 2023 seçimlerindeki oy pusulasının ortadan kalkmasından sonra hukuken de bitmişti" dedi.

"İTTİFAK BAŞKA BİR ŞEY, İŞBİRLİĞİ BAŞKA BİR ŞEY"

Ardından, "Biz bugün ittifak sisteminin bu haliyle milletin tercih yapabilme hakkını her geçen gün yok ettiğine inanıyoruz. Seçmen iki kutup arasında bir sarkaç gibi adeta kıskaca alınıyor" vurgusu yaptı. Ancak "İttifak başka bir şey, iş birliği başka bir şey" mesajı verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Hala müzakere edilebilir" ve Mansur Yavaş'ın "Seçime kadar köprünün altından daha çok sular akar" açıklamaları da soruldu Zorlu'ya. İYİ Parti Sözcüsü, "Partimizin genel idare kurulu kararı açık. Kendi adaylarımızla seçime gireceğiz. Adaylarımızı da aday adaylarımız arasından teşkilat ve halkın eğilimlerini dikkate alarak belirleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"SEÇİM SONRASINA BIRAKILSIN"

Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısı... Zorlu, "Bu tartışmaların seçimlerden sonraya bırakılmasının en doğru karar olacağına inanıyoruz" dedi.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber