İYİ Parti’de seçim sonuç değerlendirmesi

İYİ Parti’de seçim sonuç değerlendirmesi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Seçim sonrası İYİ Parti cephesinde durum ne? Yanıtı en çok merak edilen soru, "İYİ Parti, altılı masadan kalkacak ve yola tek başına mı devam edecek?" Parti kulislerinde neler konuşuluyor? İYİ Parti'nin haziran sonunda yapılacak kongresinde sürpriz adaylar gündemde mi? Detaylar kulis haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“Milletimiz söyleyeceğini söyledi. Bize düşen de bu mesajı anlamak ve üzerine düşeni yapmaktır." İlk değerlendirmeyi kameraların karşısında bu sözlerle yaptı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Ama en çok da Kılıçdaroğlu'nun adaylığına masadan kalkacak kadar tepki gösteren Akşener'in Millet İttifakı ve altılı masaya devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Kameraların karşısında ‘süreç ne olur bilmiyorum’ dedi. Peki parti kurmayları ile yapılan değerlendirmelerde neler konuşuldu? İYİ Partili isimler, ‘ittifak sürer mi?’ sorularına karşılık olarak, "İttifak seçimlerde olur, seçim bitince biter. İktidar olsaydık koalisyon olurdu ancak muhalefette ittifak veya koalisyon olmaz ancak iş birliği olur" dediler.

İYİ Parti’nin önümüzdeki haftalarda kongre süreci var. Akşener, genel başkanlığa aday. Seçim sonuçlarının ardından başka bir isim Akşener'in karşısına aday çıkar mı? Edinilen bilgilere göre, "İYİ Parti kongresinden sürpriz beklenmiyor. Akşener'in bu süreçte bütün kararları ilgili kurullarla birlikte aldığının altı çiziliyor. Keyfi yönetimin olmadığı tüm süreçlerden parti yönetiminin de sorumlu olduğu ifade ediliyor.

İYİ Parti’de seçim sonuç değerlendirmesi

Parti kurmayları, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı sürecine karşı çıkan İYİ Parti ve Meral Akşener'in tüm şerhlerinin doğruluğunun ortaya çıktığını ifade ederken, "Biz masanın iç hukukuna bağlı kaldık, İYİ Parti’nin en temel ilkesi biz hayatta adam satmayız ama satanı da unutmayız" vurgusu yapıldı.

Bundan sonraki süreçte gerekli değerlendirmelerin parti kurullarında yapılması bekleniyor öncesinde milletvekili yemini ve grup yönetiminin belirlenmesi var. Akşener, milletvekili olmadığı için bir grup başkanı belirlenecek. Bunun için de Cihan Paçacı, Musavvat Dervişoğlu, Koray Aydın, Şenol Sunat'ın isimleri geçiyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber