İYİ Parti'den dikkat çeken açıklamalar

İYİ Parti'den dikkat çeken açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ittifakın adayının 13 Şubat'ta yapılacak 6'lı masa toplantısında belirleneceğine yönelik açıklamasını televizyondan öğrendiklerini söyledi. Özlale, "11-12 gün içinde bu işin oldu, bittiye getirilmesi ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"11-12 GÜNDE OLDU BİTTİ İYİ NİYETLİ DEĞİL"

 "Bu kutlu mücadele hiçbir kaprise, hiçbir inada kurban edilemez. Hiçbir şahsi hırsa, hiçbir koltuk hırsına feda edilemez." İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in o sözleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yönelik söylediği yorumları yapılmıştı. O açıklamadan iki gün sonra da kurmayı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, aday belirleme sürecine yönelik eleştirilerini sıraladı. CHP liderinin ittifakın adayının 13 Şubat'ta belirleneceğine yönelik açıklamasını, İYİ Parti'nin bilgisinin olmadığını ve kendilerinin bunu televizyondan öğrendiklerini söyledi. Özlale, "11-12 gün içinde bu işin oldu, bittiye getirilmesi ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor" dedi.

"BİZ ONAY MAKAMI DEĞİLİZ"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun, "Kemal bey aday gösterilmezse 6'lı masa dağılır" açıklamasını da yorumlayan Özlale, "Gerçekten CHP masayı Sayın Kuşoğlu'nun dediği gibi, Kemal Bey'in cumhurbaşkanlığını onaylatmak için kurduysa, biz de onay makamı değiliz" diyerek eleştirdi.

Özlale, Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığını eleştirdiği için İYİ Parti'deki genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Cihan Paçacı'yı da hatırlattı. "Cihan Paçacı'yı kaybettik. '6'lı masa Kemal Bey'i aday göstermezse o masa dağılır' diyen Sayın Bülent Kuşoğlu aynı mekanizmayı çalıştırmadı. Belki esas kriz oradaydı" dedi.

"YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA AYNI MESAFEDEYİZ"

Kazanacak aday vurgusu da yaptı Özlale. CHP'li iki belediye başkanına dikkat çekti. "İki tane belediye başkanının önerilmesi halinde biz buna hayır demeyeceğimizi söylüyoruz. Biz kazanacak kişinin aday gösterilmesini istiyoruz. Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu'na aynı mesafedeyiz" dedi.

CHP lideri İYİ Partili Paçacı’yı aradı: İstifa etmeni ben istemedim

CHP lideri İYİ Partili Paçacı’yı aradı: İstifa etmeni ben istemedim