hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu'nun sözlerinin şifreleri! Dicle Canova CNN TÜRK'te anlattı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Siyaset arenası günden günde ısınıyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı aday krizinin sona ermesinden sonra İYİ Parti’li Yavuz Ağıralioğlu’nun bugün yaptığı zehir zemberek açıklamalar taşları yerinden oynattı. Meclis’te düzenlediği basın toplantısında ‘Cumhurbaşkanlığını bölücülerin pazarlığı yaptılar. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu’ dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Yavuz Ağıralioğlu’nun son açıklamalarının perde arkasını canlı yayında şu sözlerle anlattı:

  Pazartesi günü Yavuz Ağıralioğlu Meral Akşener ile görüştü. Bu açıklama öncesi kendisiyle görüştüm. İstifa değil itiraz edeceğim dedi. Gündemimde milletvekilliği bakanlık yok dedi. Meral Akşener’le yaptığı görüşmeye dair “Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Teşkilatın seçimden güçlü çıkması, teşkilatı ayağa kaldırmak ve benim üzerime alacağım görev varsa yapabilirim dedim. Ve ya kenarda durabilirim” ifadelerini kullandı.

  İYİ Parti’li Yavuz Aliağıroğlu’nun açıklamasının zamanlaması da önemli. Emek ve Özgürlük Cephesi’nin aday çıkarmama kararı alması sonrası bu açıklamayı yaptı. Açıklamasında “Parti değil kendi görüşlerimi ifade ediyorum” dedi. Bu şartlar altında İYİ Parti’de devam edebilecek mi, bekleyip göreceğiz

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlunun sözlerinin şifreleri Dicle Canova CNN TÜRKte anlattı

  İYİ Parti’li kurmaylar ile görüştüm. Onların görüşleri şu şekildeydi: Yavuz Ağıralioğlu ile hiçbir sorunumuz yok diyorlar. Partide yeni bir görev verilir mi bilemiyoruz ama sahada ona ihtiyaç var. Büyük kongre var seçimden sonra. İktidara gelindikten sonra bakanlık verilebilir diyordu parti kurmayları.

  Ancak basın açıklaması sonrası parti ile yollar ayrılır mı bilinmiyor. Daha önce de bu itirazları nedeniyle genel başkan yardımcılığı görevinden alınmıştı. Şu an itibariyle itirazları çerçevesinde partisinde kalmayı planlıyor ancak ilerleyen günlerde ne olur pek bilinmiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow