hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Partili Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi!

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun "Net bir karar alındı, ittifak yok" açıklamasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren bir açıklama da Bilge Yılmaz'dan geldi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Kılıçdaroğlu, kendi çarkını döndürecek şekilde ittifakı tasarladı” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti’nin kendi adaylarıyla seçime gitme kararının ardından, İYİ Partili kurmaylardan dikkat çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor.

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, “Kılıçdaroğlu ve etrafındakiler kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar” dedi.

  Yerel seçimler yaklaştıkça siyasi partilerin yol haritaları merak ediliyor. 2019’da Ankara ve İstanbul’da yaptıkları iş birliği ile belediye başkanlıklarını kazanan CHP ve İYİ Parti’nin bu dönem nasıl hareket edecekleri henüz netleşmedi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun “Karar net ittifak yok” açıklamasının ardından bu kez İYİ Partili Yılmaz konuştu.

  “Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik” şeklinde özeleştiri yapan Yılmaz, stratejinin nasıl yanlış belirlendiği sorusuna yanıt aradı.

  Yılmaz, “Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı önerilerini reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelecek döneme dair değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz” ifadelerini kullandı.

  Reddettikleri modelin kusursuz olmadığını kaydeden Yılmaz, “Özellikle gençlerimize umut verecek formüllere, politikalara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” değerlendirmesinde bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow