hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti’nin "hayır" kararı nasıl yankılandı?

  CHP ile iş birliği yapmama kararına, İYİ Parti'nin içinden hem olumlu hem de olumsuz tepkiler geldi. Peki kimler o kararı destekliyor, kimler karşı çıkıyor? Ayrıntılar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti Genel İdare Kurulu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimlerde iş birliği yapma teklifini reddetti. CHP'ye kapıları kapatan kararın nedenleri merak konusu oldu.

  İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Turhan Çömez o soruya yanıt verenlerdendi. “Sahada hiç hak etmediğimiz ağır maalesef sorgulamalara maruz kaldık. Ağırlıklı olarak HEDEP ile ilgili eleştirilerle karşı karşıya kaldık. Belediyeler her ne kadar ortak seçilmiş olsalar da çok uyumlu çalışmadılar bizimle.”

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ise sosyal medyadan "Türk milletine hak ettiği gibi bir seçenek sunmak tek önceliğimiz. Hür ve müstakil İYİ Parti" ifadelerini kullandı.

  İYİ Parti’nin hayır kararı nasıl yankılandı

  Ankara'da Parti Genel Merkezi'nden çıkan CHP ile iş birliğine hayır kararı teşkilatlarda çatlağa yol açtı.

  GİK üyelerinin aksine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan "teşkilatlara rağmen siyaset yapılmaz" paylaşımı yaptı. İYİ Parti’nin kurucu isimlerinden Faruk Köylüoğlu da sosyal medya hesabından, hayıra "teşkilat ve seçmeninden kopuk, küçük olsun bizim olsun mantıksızlığıyla partiyi yalnızlaştırmaya çalışanlar ne anlar iş birliğinden." ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti’nin hayır kararı nasıl yankılandı

  İYİ Parti Antalya eski İl Başkanı Ahmet Aydın "Ne aklım ne de yüreğim razı gelmiyor" diyerek partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow