İYİ Parti'nin İstanbul adayı Muharrem İnce mi? Açıklama geldi

İYİ Parti'nin İstanbul adayı Muharrem İnce mi? Açıklama geldi

Yerel seçime tek başına girme kararı alan İYİ Parti'de belediye başkan adaylarını belirleme süreci hızla devam ediyor. Peki, İYİ Parti'nin İstanbul ve Ankara adayları kim olacak ve adaylar ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti'de 2024 yerel seçimlerine her ilden kendi adayını çıkarma kararının ardından aday çalışmaları da hız kazandı. İzmir için Ümit Özlale ismini açıklamasının ardından gözlerin çevrildiği İstanbul ve Ankara adayları ise henüz netleşmedi. Ama kulislere yansıyan isimler var.

"HERHANGİ BİR GÖRÜŞME YOK, BU BİLGİ DOĞRU DEĞİL"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul adayımıza çok şaşıracaksınız açıklamasıyla İstanbul'da kimi aday göstereceği daha da merak konusu olmuştu. Gelecek Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için aday gösterileceği iddiası gündeme geldi. Ancak İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu iddiayı yalanladı. "Genel başkanımızla İnce arasında bu konuda herhangi bir görüşme gerçekleşmemiştir. Bu bilgi doğru değildir" dedi.

İBB İYİ PARTİ GRUP SÖZCÜSÜ SUAT SARI ADAY MI?

İYİ Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın kendisinin adaylığa talip olduğu konuşuluyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MUSTAFA SANDAL ADAY OLACAK MI?

Partinin Beşiktaş adaylığı için ise sanatçı Mustafa Sandal'a resmi olarak teklif götürme hazırlığında olduğu da kulislerde konuşulanlar arasında. Parti sözcüsü Kürşad Zorlu, "görüşmeler sürüyor, netleşirse paylaşırız" açıklamasını yaptı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR'DE KORAY AYDIN MI ADAY OLACAK?

Kulislerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise partinin ağır abilerinden Koray Aydın'ın ismi öne çıkıyor. Öte yandan İYİ Parti'de Ankara ve İstanbul adaylarının belirlenmesinin sona saklandığı ve buraların adaylarını belirlemede kararın parti lideri Meral Akşener'de olduğu ifade ediliyor. 

ESKİŞEHİR'DE MELİH AYDIN'IN ADAY OLMASI BEKLENİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Eskişehir'den yedek genel idare kurulu üyesi Melih Aydın'ın adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. Ancak Aydın'ın adaylığının resmi olarak kesinleşmesi beklenen Eskişehir programı, Akşener'in enfeksiyon geçirmesi nedeniyle ertelendi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

TÜRKİYE | SON DAKİKA