İYİ Parti’nin ittifak kararı ne olacak?

İYİ Parti’nin ittifak kararı ne olacak?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Seçim sonrası İYİ Parti cephesinde durum ne? İYİ Parti kulislerinde neler konuşuluyor? İYİ Parti'nin haziran sonunda yapılacak kongresinde sürpriz adaylar gündemde mi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilk değerlendirmeyi kameraların karşısında “Milletimiz söyleyeceğini söyledi. Bize düşen de bu mesajı anlamak ve üzerine düşeni yapmaktır “ sözleriyle yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı masadan kalkacak kadar tepki gösteren Akşener’in Millet İttifakı ve Altılı Masa'ya devam edip etmeyeceği merak ediliyordu.

Akşener’den “Bu bir süreç bundan sonra ne olacağını bilmiyorum” açıklaması geldi.

PARTİ KURMAYLARI İLE YAPILAN DEĞERLENDİRMELERDE NELER KONUŞULDU?

İYİ Partili isimler ‘İttifak sürer mi?‘ sorularına karşılık olarak "İttifak seçimlerde olur. Seçim bitince biter. İktidar olsaydık koalisyon olurdu. Ancak muhalefette ittifak veya koalisyon olmaz ancak iş birliği olur" dediler.

SEÇİM SONUÇLARININ ARDINDAN BAŞKA BİR İSİM AKŞENER’İN KARŞISINA ADAY ÇIKAR MI?

İyi partinin önümüzdeki haftalarda kongre süreci var.

Edinilen bilgilere göre, İYİ Parti kongresinden sürpriz beklenmiyor. Akşener'in bu süreçte bütün kararları ilgili kurallarla birlikte aldığının altı çiziliyor. Keyfi yönetimin olmadığı tüm süreçlerden parti yönetiminin de sorumlu olduğu ifade ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Parti kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sürecine karşı çıkan İYİ Parti Meral Akşener'in tüm şerhlerin doğruluğunun ortaya çıktığını ifade ederken, "Biz masanın iç hukukuna bağlı kaldık. İYİ Parti’nin en temel ilkesi, biz hayatta adam satmayız ama satanı da unutmayız" vurgusu yapıldı.

Bundan sonraki süreçte gerekli değerlendirmelerin parti kurullarında yapılması bekleniyor. Öncesinde milletvekili yemini ve grup yönetiminin belirlenmesi var. Akşener milletvekili olmadığı için bir grup başkanı belirlenecek. Bunun için de Cihan Paçacı, Musavvat Dervişoğlu, Koray Aydın, Şenol Sunat'ın isimleri geçiyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber