hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İzmir'de cami minaresinden müzik yayını

  İzmir'de merkezi ezan okunan cami hoparlörlerine sızan kimliği belirsiz kişiler, "Çav Bella" şarkısı çaldırdı. Büyük bir şaşkınlığa yol açan anlar cep telefonlarıyla kaydedildi. Skandal görüntülerin paylaşılmasının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Müftülüğün merkezi ezan sistemine girdiler cami hoperlöründen müzik yayını yaptılar. Görüntüler sosyal medya paylaşıldı.

  İzmir'de kimliği belirsiz kişiler merkezi sistemle ezan okunan camilerin ezan sistemine korsan giriş yaptı. Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca'daki bazı camilerin minarelerinden Çav Bella olarak bilinen İtalyan Partizan Marşı çalındı.

  Görüntüler cep telefonları tarafından kaydedildi. Sosyal medyada yayımlandı.

  Olayın ardından İzmir Müftülüğü soruşturma başlattı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da söz konusu eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişiler ile söz konusu haber videolarını övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında, 'Dini değerleri alenen aşağılamak' suçundan resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  Skandala siyaset cephesinden de tepki vardı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, sosyal medyadan tepki gösterdi. "Bu ülkede ezan sesinden, sela sesinden rahatsızlık duyan güruha milletimiz ve özellikle İzmirli hemşehrilerimiz hak ettikleri tepkiyi verecektir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e de seslenen Dağ, "İki gün önce bir demecinizde Çav Bella benimle özdeleşti demiştiniz. Bu milletin dini değerlerine karşı bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenlere ve bu provokasyona sahip çıkan parti yöneticilerinize karşı bir duruşunuz olacak mı?" diye sordu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow