Kabine ne zaman belli oluyor?

Kabine ne zaman belli oluyor?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası kabinenin ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Başkent'te beklentiler cuma günü Erdoğan’ın yemin ederek göreve başlamasının ardından kabinesini açıklayacağı yönünde. İşte detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda ipi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın göğüslemesinin ardından gözler kabinenin oluşumuna çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cuma günü yemin ederek göreve başlaması, aynı gün de kabinesini oluşturması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma günü mecliste yemin ederek göreve başlamasının ardından geniş kapsamlı bir göreve başlama töreni yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bahçesindeki törene yabancı devlet ve hükümet başkanları, uluslararası teşkilatların başkanları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 30 bin kişi olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı gün kabinesini de açıklayacak.

YENİ KABİNE NASIL OLUŞACAK?

Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinesini neredeyse tamamen yeni isimlerden kuracağı konuşuluyor. 3 dönem kuralı nedeniyle AK Parti listelerinden milletvekili seçilemeyen isimlerin kabinede yer alabileceği değerlendiriliyor. Kabinede siyasi kimliği önde olan isimlere yer verilebileceği de beklentiler arasında.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu arada, Hazine ve Maliye Bakanlıklarının ayrılabileceği, Afet Bakanlığı’nın kurulabileceği de seçenekler arasında. Erdoğan’ın 2 cumhurbaşkanı yardımcısı atayabileceği de belirtiliyor. Milletvekili seçilen bakanların ise AK Parti’nin grup yönetiminde görevler üstlenmesi bekleniyor.Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber