Kaçak ilaç çetesi çökertildi

Kaçak ilaç çetesi çökertildi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul polisi, insan hayatını hiçe sayan kaçakçılık şebekesine yönelik operasyon düzenledi. Hastane personelleri ile iş birliği yaparak, milyonlarca lira değerindeki ilaçları satan o şebeke çökertildi. Detaylar, CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Bilal Söyleyenoğlu'nun haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanser, zatürre, hepatit. İşte nadir hastalıklarda kullanılan bu ilaçların her biri binlerce lira değerinde. İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ilaç kaçakçılığı yaptıkları belirlenen şebekeye yönelik baskın düzenledi.

Aylar süren takipte şüphelilerin çeşitli hastanelerdeki personellerle iş birliği yaptıkları ve maliyeti yüksek ilaçları bu hastanelerden para karşılığı ve yasadışı yollarla temin ettikleri belirlendi.

Kaçak ilaç çetesi çökertildi

Polis ekiplerince yapılan incelemelerde söz konusu bu ilaçların üçüncü kişilere değerinin 3-4 katı bir bedelle sattıkları tespit edildi. Şüpheliler ayrıca ilaçları toplu halde Mısır, Suriye gibi ülkelere de kaçak yollarla satıyordu.

Şebekeye yönelik İstanbul Pendik'te operasyon gerçekleştirildi. Toplam piyasa değeri 10 milyon TL'lik binlerce kutu ilaç ele geçirildi. Yapılan operasyonda 2 şüpheli ekiplerce gözaltına alındı. Polisin olaya ilişkin incelemesi sürüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber