hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kaçakçıların yöntemi pes dedirtti

  Gümrük Muhafaza ekipleri Bulgaristan'dan Türkiye'ye kaçak mal getiren kaçakçılara operasyon düzenledi. 38 milyon lira değerinde kaçak ürün yakalandı. Kaçakçıların yöntemi ise pes dedirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kaçakçılar, Bulgaristan'dan iki ayrı TIR ile yola çıktılar. Bir TIR'a cam kavanoz diğer TIR'a kaçak ürün yüklediler. Kapikule'deki denetimlerden geçerken evrakları tam olan kavanoz yüklü TIR'ı gösterip geçiş izni aldılar. Sonrasında ise kaçak ürünlerin yüklü olduğu TIR ile plakaları değiştirdiler ve sınırdan geçiş yaptılar.

  Dublör TIR ile ekipleri atlattığını sanan kaçakçılar yanıldı. Durumu fark eden gümrük ekipleri emniyet güçlerine haber verdi.

  TIR kısa sürede bulundu ancak kaçakçılar izlerini kaybettirmek için üçüncü bir TIR ile plaka değişikliği yapmıştı. Kameralar incelendi. Plakası değiştirilen TIR tespit edildi. Operasyonun düğmesine basıldı.

  Küçükçekmece'de TIR ve TIR'dan boşaltılan ürünlerin toplandığı ev ve depolarda yapılan baskınlarda 6 kişi yakalandı.

  Ele geçen 13 bini aşkın elektronik sigara, 5 binden fazla cep telefonu, yüzlerce paket ilaç ve 400 binden fazla kaçak sigaranın değerinin 38 milyon lira olduğu belirlendi.

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow