Kaçakçıların yöntemi pes dedirtti

Kaçakçıların yöntemi pes dedirtti

Gümrük Muhafaza ekipleri Bulgaristan'dan Türkiye'ye kaçak mal getiren kaçakçılara operasyon düzenledi. 38 milyon lira değerinde kaçak ürün yakalandı. Kaçakçıların yöntemi ise pes dedirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kaçakçılar, Bulgaristan'dan iki ayrı TIR ile yola çıktılar. Bir TIR'a cam kavanoz diğer TIR'a kaçak ürün yüklediler. Kapikule'deki denetimlerden geçerken evrakları tam olan kavanoz yüklü TIR'ı gösterip geçiş izni aldılar. Sonrasında ise kaçak ürünlerin yüklü olduğu TIR ile plakaları değiştirdiler ve sınırdan geçiş yaptılar.

Dublör TIR ile ekipleri atlattığını sanan kaçakçılar yanıldı. Durumu fark eden gümrük ekipleri emniyet güçlerine haber verdi.

TIR kısa sürede bulundu ancak kaçakçılar izlerini kaybettirmek için üçüncü bir TIR ile plaka değişikliği yapmıştı. Kameralar incelendi. Plakası değiştirilen TIR tespit edildi. Operasyonun düğmesine basıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Küçükçekmece'de TIR ve TIR'dan boşaltılan ürünlerin toplandığı ev ve depolarda yapılan baskınlarda 6 kişi yakalandı.

Ele geçen 13 bini aşkın elektronik sigara, 5 binden fazla cep telefonu, yüzlerce paket ilaç ve 400 binden fazla kaçak sigaranın değerinin 38 milyon lira olduğu belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.