hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kadir şeker yeni İnfaz Kanunu’na göre cezaevine dönmeyecek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Konya'da kadına şiddeti önlemeye çalışırken bir kişinin ölümüne neden olan ve hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker, koronavirüs tedbirleri kapsamında tahliye edilmişti. Tekrar hapse girecekti ancak 15 Temmuz'da kabul edilen yeni İnfaz Kanunu’na göre yeniden cezaevine dönmeyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla hükümlü olanlardan, açık cezaevinde kalan süreleri 5 yıl ve aşağısı olanlar artık açık cezaevine dönmeyecekler. Bunların tamamı denetimli serbestlikle ayrılacak.” O yasadan yararlananlar arasında Kadir Şeker de var.

  Kadir şeker yeni İnfaz Kanunu’na göre cezaevine dönmeyecek

  Konya'da darbedilen bir kadını kurtarmaya çalıştığı esnada saldırganı kazara öldürmüş ve Türkiye uzun süre onu konuşmuştu.

  Kadir şeker yeni İnfaz Kanunu’na göre cezaevine dönmeyecek

  Olay sonrası tutuklanan ve 2 yıllık tutukluluk sonrası tahliye edilen Kadir Şeker, 18 Mayıs 2023'te, hakkında verilen 10 yıl 10 ay hapis cezasının onanmasının ardından tekrar cezaevine girmişti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir kez daha tahliye olan Şeker, 31 Temmuz'a kadar izinliydi ve ay sonunda tekrar hapse girecekti ancak geçen hafta çıkan kanun durumu değiştirdi. Kadir Şeker’in Avukatı Mustafa Aladağ, “Tamamen madde kapsamına uyuyor. Kadir Şeker de 31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla ilgili Açık Cezai Müdürlüğü’ne müracaat edecek. O da denetimli serbestlikle ayrılacak. Dolayısıyla Kadir'in de açık cezaevinde kalmayacağını ifade edebilirim” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow