Kafeste kilitli hayvanlar selde öldü

Kafeste kilitli hayvanlar selde öldü

Batı Karadeniz yine sele teslim oldu. Bartın da taşkınların yaşandığı şehirlerden. Kentte bir kişinin ruhsatsız işlettiği barınakta kaderine bırakılan yüzlerce hayvan sel nedeniyle öldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ruhsatsız işletilen barınakta kafesleri kilitlenerek kaderlerine terk edildiler Bartın'da yaşanan selde çoğu gözü bile açılmamış yavru olan onlarca hayvan boğularak öldü. Görüntüler Bartın’ın Okçular ilçesinde bir kişinin ruhsatsız olarak işlettiği öğrenilen bir barınaktan.

Yaklaşık 400 köpek, meteorolojinin günler öncesinden kırmızı alarm verdiği, sağanağın sele dönüştüğü kentte barınakta bırakıldı. Sel sularının ortasında kalan 100'den fazla köpek öldü. Barınağın çatısına çıkabilen köpekler canlarını kurtarabildi. Yavrular onlar kadar şanslı değildi.

İhbar üzerine sözde barınağa giden gönüllüler gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Onlarca cansız beden çamura bulanmıştı. Sağ kalan 200'den fazla köpek gönüllerin yoğun çalışmasıyla kurtarıldı.

Kurtarılan hayvanlar güvenli bir alanda toplanıp tahliye edildi. Görüntülerin ardından Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Bartın Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de çalışma başlattı.

Hayvanların ölümüyle ilgili olarak barınağın sahibi Sevim Arkan’a hayvanları koruma kanunu kapsamında 434 bin TL idari para cezası kesildi.

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı