hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kağıthane'deki kentsel dönüşüm binaları tamamlandı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi'nde 134 riskli binanın kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlandı. 745 bağımsız birim, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Detayları Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sezai Köse aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Tespit ettiğimiz 134 binada risk yapı tespit işlemlerini yürüttük. Bu bölge Cumhurbaşkanlığımızın kararıyla riskli alan ilan edildi. 57 ticari birim olmak üzere toplamda 745 bağımsız birimlik proje inşaat çalışmaları tamamlanmış oldu.” Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sezai Köse, İstanbul Kağıthane’de gerçekleştirdikleri kentsel dönüşüm ile ilgili bu bilgileri verdi.

  Kağıthanedeki kentsel dönüşüm binaları tamamlandı

  İstanbul'un farklı içlerinde 10 yıllık süre zarfında riskli binalar kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Köse ayrıca, “695.000 bağımsız birim dönüşüm sürecini tamamlamış olduk. 93.000 bağımsız birimde inşaat süreci proje sürece devam eden proje alanlarımız var. İstanbul’un 39 ilçesinde kapsamlı bir geri dönüşüm dönüş süreci yaşıyoruz. Malumunuz Maraş depremi bize bu konunun ne kadar önemli olduğunu gösterdi, acı bir şekilde ne yazık ki” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kağıthanedeki kentsel dönüşüm binaları tamamlandı

  Öte yandan binaları riskli olan ve kentsel dönüşüm kapsamına alınan vatandaşlara kira yardımı yapılıyor. Bu yardımlarla alakalı da Köse, “Bakanımızın dün açıkladığı gibi 1500 TL aslında İstanbul’da kira yardımları, tabi artan ekonomik koşullar sebebiyle bakanlığımızca kira yardımı bütçemizi de 3500 TL’ye çıkardık” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow