Kan bağış merkezlerinde yoğunluk

Kan bağış merkezlerinde yoğunluk

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık, CNN TÜRK yayınında vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu. Vatandaşlar da bulundukları illerdeki kan bağışı merkezlerine akın etti. Detaylar, CNN TÜRK muhabiri Samet Güner ve Yasin Kamaloğlu'nun haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye, Kahramanmaraş’ta sabaha karşı meydana gelen 7,7'lik depremle uyandı. Deprem 10 ilde ve sınır komşularında yıkım ile can kayıplarına neden olurken, enkaz altından çok sayıda yaralı çıkarılmaya da devam ediliyor

Kerem Kınık, “Şu an ülke genelindeki kan çağrımıza 10.000’in üzerinde vatandaş gelip kanını bağışladı. Bunu günlük olarak 20.000 civarında kanala bile durumdayız. Dolayısıyla bunu devam edelim. Kan ihtiyaçlarımızı böyle bölgedeki kan ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

Şu anda Türkiye’nin 300 noktasında kan bağışı kabul ediyoruz ve afetin yaşanmadığı illerde bu kan bağışlarımıza duyarlı olmamız gerekiyor. Kanver.org web sitemizden kendilerine vatandaşlarımız en yakın lokasyonu öğrenebilirler, buraya ulaşabilirler. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz. 18-65 yaş arası sağlıklı bireyler.” ifadelerini kullandı.

Kızılay kan bağışının önümüzdeki günlere yayılmasının stok ve test süreçleri açısından daha uygun olacağını belirtti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber