Kanal D muhabiri gözaltına alındı

Video: Kanal D muhabiri gözaltına alındı

İstanbul Esenyurt'ta bir okulda taciz iddiası üzerine veliler eylem yaptı. O eylem üzerine okul yönetiminin çağırdığı polis, Kanal D muhabiri Şevval Şirin'i gözaltına aldı. Bir odada saatlerce bekletilen Kanal D muhabiri polislerden şikayetçi oldu. İşte okulda taciz iddiaları ve polisin işini yapan bir gazeteciyi gözaltına aldığı anlar.

Okulda taciz iddiası velileri isyan ettirdi. Okul yönetimi polis çağırdı. Polis de Kanal D muhabirini zorla gözaltına almaya kalktı.


Aslında gerilim Esenyurt'taki Belma Barut Okulu'ndaki taciz iddiasıyla başladı. İddia çok ciddiydi. Kısa süre içinde bütün okulda duyuldu. Velilerde görevli memuru protesto etmek için okulda toplandı.


Soruşturma kapsamında da tacizci memur tutuklandı. Ama velilerin isyanı büyüktü. Çünkü iddiaya göre bu ilk değildi. Daha önce de bir başka çocuk tacize uğramıştı.


Kanal D Haber de o iddiaları okul müdürüne sormak istedi. Ama polisin orantısız şiddetiyle karşılaştı.


Muhabirimiz Şevval Şirin, iki kadın polis tarafından önce gözaltına alındı. Sonra okulun içine götürüldü ve mahkeme kararı olmaksızın cep telefonuna el konularak saatlerce bir odada tutuldu.


Kısa süre sonra ise emniyet yetkilileri Kanal D muhabirinin gözaltında olmadığını açıkladı. Şevval Şirin ise yaşadığı şiddet ve elindeki darp izleri polislerden şikayetci oldu. Bunun üzerine iki kadın polis de muhabir tarafından darp edildiğini önü sürdü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS