Kanal İstanbul projesi askıda

Kanal İstanbul projesi askıda

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan Kanal İstanbul ve Yenişehir rezerv yapı alanı planları askıya çıkarılmıştı. İstanbullular aralarında Arnavutköy, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece gibi 9 ilçeyi kapsayan planlarla ilgili itiraz haklarını 24 Nisan'a kadar kullanabilecek. İşte detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gözler Kanal İstanbul projesinde. Peki, projeye ilişkin son durum ne? 22 Mart 2021'de 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı, 26 Mart 2021'de 3 etaba ilişkin 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planları askıya çıktı. 21 Nisan'da ve 26 Nisan'da da askıdan inecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan Kanal İstanbul ve Yenişehir rezerv yapı alanı planları askıya çıkarıldı. İstanbullular Arnavutköy, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Bağcılar, Esenler ve Bayrampaşa olmak üzere 9 ilçeyi kapsayan planlarla ilgili itiraz haklarını 24 Nisan'a kadar kullanabilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Askıya çıkarılan Kanal İstanbul revize planlarına itiraz hakkını kullanmak isteyenler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu kanal.istanbul isimli web sitesinden itiraz dilekçesini indirip imzalayarak istanbul@csb.gov.tr adresine mail yoluyla ya da İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ataşehir hizmet binasına elden teslim ederek planlara itiraz edebilecekler.