Kandemir: İç-dış iş birliklerinin üzerine gideceğiz

Kandemir: İç-dış iş birliklerinin üzerine gideceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, İçişleri Bakanlığı'na yönelik saldırı girişimi hakkında içeriden ve dışarından her türlü iş birliğinin üzerine gidileceğini söyledi. Kandemir, AK Parti'nin kongresinde değişimin ön plana çıkacağını belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, özel yayında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

7 Ekim’de gerçekleştirilecek AK Parti’nin 4. Olağan Kongresine ilişkin Kandemir, “Genel başkanımız Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek kadroları tazeleyelim arzusunda oldu” ifadesini kullanarak değişimin altını çizdi.

Erkan Kandemir, “Bizde değişimin oranı vardır. Vekiller, Bakanlar Kurulu değişim oldu. Mutlaka olacaktır. MYK ve MKYK’da’ tüzük ile ilgili bir hazırlığımız olmadı. Bu MKYK’mızda da sanat edebiyat spor toplumun farklı alanlarında temayüz etmiş isimlerin olduğu MKYK göreceğiz” sözlerini kullandı.

Yerel seçim startının kongreyle verileceğine dikkat çeken Kandemir, olası seçim iş birlikleri için Cumhur İttifakı liderlerinin yapacağı görüşmeleri işaret etti. Sözü muhalefete getirdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber