hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kapalıçarşı'daki yangın nasıl çıktı?

  Tarihi Kapalıçarşı’da hafta sonu çıkan yürekleri ağza getirdi. Hanların bulunduğu noktada çıkan yangın yapının diğer bölümlerine sıçramadan kontrol altına alındı. Peki yangın neden çıktı? CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Bilal Söyleyenoğlu alevlerin çıktığı o noktayı görüntüledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hafta sonu tarihi Kapalıçarşı'dan alevler işte böyle yükseldi. Esnaf dükkanına bakmak için koştu geldi, yürekler ağza geldi. Neyse ki korkulan olmadı. Yangın kısa sürede söndürüldü. Yangının izleri ise hemen hemen her noktada.

  Kapalıçarşıdaki yangın nasıl çıktı

  Alevlerden dükkanları etkilenen çarşı esnafı, yangını öğrendikleri anları, “Yangın çıkmış bizim komşuda, oradan bizim ofise sıçrıyor. Bütün ofis yandı çatısından eşyalara kadar her şey yandı. Gece bekçilerden haber geldi zaten telefonlarımız var ya dedi ‘senin orası mı yanıyor?’ ‘yok’ dedim. Ondan sonra dedi ‘yan tarafınız yanıyor’ gece geldik buraya işte. En azından tarihi yapıya zarar gelmedi iki dükkan ile atlatıldı” sözleriyle aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kapalıçarşıdaki yangın nasıl çıktı

  Peki yangın nerede ve nasıl çıktı? Bir ihmal söz konusu olabilir mi?

  Esnaf yangının sebebinin itfaiye raporuyla belli olacağını belirterek, “Astarcıhan’dayız, bu 18 handan biri burada elektrik kontağından mı tüp mü tam olarak belli değil itfaiye raporu henüz çıkmadı. Nedeni belli olmayan bir yangınla karşı karşıya kaldık. Burada uzun bir koridor var, buralardaki odalarda birtakım şeyler var, hediyelik eşyaların bulunduğu bir mağaza. Çok şükür bu kadar ile atlattık bu kadar ile atlatılmış oldu. Arkadaşlar zaten gerekli önlemleri alıyor. Herhangi bir ihmalden öte beklenmeyen düşünülmeyen bir kıvılcım olay yeri incelemeden zaten sebebi öğrenilecek” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow