Karabağ Zaferi’nin yıl dönümü

Karabağ Zaferi’nin yıl dönümü

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Karabağ Zaferi’nin yıldönümünde Ankara'da İletişim Başkanlığı tarafından bir konferans düzenlendi. Açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un yaptığı konferansta “kardeş Azerbaycan” vurgusu yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

27 Eylül 2020'de başlamış, 44 gün sürmüş, 8 Kasım 2020'de zafer ilan edilmişti. Azerbaycan, 30 yıl boyunca Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları kurtarmasıyla, Karabağ hasretini sona erdirdi, zafer ilan edildi.

Zaferin 2. yıldönümünde Azerbaycan’da olduğu gibi Türkiye’de de etkinlikler yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Ankara'da, Karabağ Zaferi konferansı düzenlendi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev başta olmak üzere Türkiye’de yaşayan Azerbaycanlılar davet edildi.

"KARABAĞ KURTARILMIŞTIR, BİR DAHA ESARET ALTINA DÜŞMEYECEKTİR"

Konferansın açılış konuşmasını İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptı. Altun konuşmasında, “Karabağ Zaferi, Türklüğe bir kez daha büyük bir şan katmıştır. Azerbaycan evlatlarının, namus ve vatan için kanlarını akıttıkları toprak, onlara analarının ak sütü gibi helâldir. Karabağ, kurtarılmıştır ve bir daha asla esaret altına düşmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev de kürsüdeydi. Hacıyev, konuşma esnasında duygularına hâkim olamadı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber