hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karadeniz’de dev dalgalar… 183 metrelik tanker beşik gibi sallandı

  Kar, yağmur, fırtına, İstanbul'u pazar günü etkisi altına aldı. Dereler taştı, tekneler battı, fırtınaya yakalanan dev gemiler bile zor anlar yaşadı. Fırtınanın geride bıraktığı yaralar sarılırken, yeni görüntüler ortaya çıktı. Oluşan dev dalgalar ve fırtınanın başladığı ilk anlar, güvenlik kameralarına ve cep telefonlarına yansıdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüzgar, yağmur, fırtına, pazar günü İstanbul'u etkisi altına aldı. Dere taştı, toprak kaydı, tekneler battı, oluşan dev dalgalar vatandaşlara zor anlar yaşattı.

  Pazar günü yaşanan fırtına, açık denizleri de etkiledi. Fırtınaya yakalanan gemiler zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yaşadıkları zor anları cep telefonuyla görüntüledi.

  Görüntüler pazar günü İstanbul'un Karadeniz sahili açıklarında çekildi. Fırtınayla denizde dev dalgalar oluştu. Metrelerce yükseklikteki dalgalar denizcilere zor anlar yaşattı. Denizde ilerlemeye çalışan 183 metrelik tanker, dev dalgalara karşı koyamadı ve beşik gibi sallandı. Tanker gemisinin filikaları hasar gördü.

  Karadeniz’de dev dalgalar… 183 metrelik tanker beşik gibi sallandı

  O görüntüler, tanker gemisinin personeli tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

  MD Miranda adlı gemi Yunanistan'dan Rusya'nın Tuapse şehrine gidiyordu. Karadeniz açıklarında seyir halindeyken fırtınaya yakalandı.

  Pazar günü yaşanan fırtınadan en çok etkilenen yerlerden biri de Şile oldu. Ağva Mahallesi'ndeki Yeşilçay Deresi taştı. Cadde ve sokaklar su altında kaldı.

  İşletmelerdeki masa ve sandalyeler suda sürüklendi ve çok sayıda tekne kıyıya vurdu. Pazar günü yaşanan fırtınanın başladığı anlar ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Ağva'da derenin taştığı o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow