Karaisalı Köprüsü hasarlı halde kullanılıyor

Karaisalı Köprüsü hasarlı halde kullanılıyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Adana’da, Mersin yolu üzerindeki Karaisalı Bağlantı Köprüsü kiriş ve kolonlarındaki ağır hasarlarıyla dikkat çekiyor. Uzmanlara göre köprü bir an önce onarılmazsa büyük facialara yol açabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından kolon ve kirişler herkesin odak noktası haline geldi. Adana-Mersin kara yolu üzerindeki Karaisalı Köprüsü ağır hasarlarıyla dikkat çekiyor. Kazalar sonucu bu hale gelen köprü can güvenliğini riske atıyor.

Adana’da otoban bağlantı noktasındaki kirişlerde muhtemel bir darbe sonucu ağır hasar almış durumda. Sürücüler için büyük bir risk oluşturuyor. Dolayısıyla donatıların arasındaki beton elemanlar var ama onlar araçların üzerine düşebilir. Uzmanlarsa olası bir facianın önüne geçmek için köprünün acilen onarılmasını öneriyor.

Çukurova Üniversitesi Prof. Dr. İsmail Çağatay, “Bu köprü öngörmeli beton bir köprü, köprüde şu an ağır bir hasar var. Haliyle kullanması son derece tehlikeli. Çarpma etkisiyle beton gövde kısmı parçalanmış görünüyor. Risk her zaman var ama depremsiz haliyle zaten risk teşkil ediyor. O yüzden köprü kirişlerinin yeniden yapılması ve tamir edilmesi gerekiyor. Onarım ve güçlendirme de mümkün değil gibi görünüyor. Dolayısıyla bir an önce bu kirişlerin yerinden çıkarılarak yeniden kiriş yapılması lazım.” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber