Karaköy iskelesine çarpan vapurdan yeni görüntü

Karaköy iskelesine çarpan vapurdan yeni görüntü

KAYNAKCNN TÜRK

İstanbul'da Kadıköy-Karaköy seferini yapan bir vapur iskeleye çarpmış, kazada 4 kişi hafif yaralanmıştı. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, iskele, vapur ve vapur içi kamera görüntülerine ulaştı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İstanbul Boğazı'nda 2 Temmuz saat 13.00 sıralarında meydana gelen olayda Kadıköy-Karaköy seferini yapan "ŞH-Durusu" vapuru iskeleye yanaştığı sırada Karaköy iskelesine çarpmış, hafif şekilde yaralanan 4 kişi çevredeki hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Yaşanan o kazanın yeni güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın ulaştığı görüntülerde, vapur normal şekilde iskeleye yanaşıyor. Ancak duramayarak iskeleye çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle vapur geriye doğru hareket ediyor. Vapur içinde de ayakta olan yolcular yere düşüyor ve büyük panik yaşıyor.

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmişti:

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü görevlilerince, Karaköy İskelesinde meydana gelen vapur kazası ile ilgili yürütülen çalışmalarda;

02.07.2022 tarihi saat 13.00 sıralarında Karaköy İskelesine yanaşmakta olan Kadıköy-Karaköy seferini yapan şehir hatları vapurunun iskeleye yanaştığı sırada kaza gerçekleştiği belirlenmiştir. Ekiplerimizce hızlıca olay yerine geçilerek inceleme başlatılmıştır. Yapılan incelemeler neticesinde kazanın gerçekleştiği sırada vapurda bulunan İ.B., Y.Y., A.T. ve E.A. isimli şahısların çarpmanın etkisiyle yaralandıkları ve sağlık ekiplerince hastaneye sevk edildikleri anlaşılmıştır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Konu ile ilgili tahkikat işlemleri devam etmektedir.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow