hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karayalçın, CHP Lideri’ne ne söyledi?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Eski SHP Genel Başkanı, CHP’nin akil isimlerinden Murat Karayalçın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. O görüşmede hangi başlıklar gündeme geldi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Eski SHP Genel Başkanı, CHP’nin akil isimlerinden Murat Karayalçın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. O ziyarette neler konuştuklarını Gazeteci İsmail Saymaz'a anlattı.

  Karayalçın, ‘Seçim sonucu için hezimet. Böyle devam edemeyiz’ diyerek kurultaya gitmeyi savundu. Ve Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde örgüt yapısının değişmesine vurgu yaptığını anlattı.

  Karayalçın, “Ön seçimden beklenenleri elde edebilmemiz için üye ve örgüt yapısını değiştirmek gerek. Yine de son aday belirleme yönteminin ne kadar olumsuz olduğunu gördük. 4 bin CHP’li milletvekili adayı olmak istedi. 4 bin kişi arasından 100-200 kişi seçildi. Bir iki dakikalık görüşmeyle seçildi. Sınava giriyormuş gibi… Son derece yanlıştı." ifadelerini kullandı.

  Karayalçın kurul değişikliği değil, yerel seçimler öncesi yapı değişikliğinin şart olduğuna dikkat çekti. Olağan kurultayın seçimden önce yapılması gerektiğine işaret etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Karayalçın, son olarak MYK’da yapılan değişiklikle Kılıçdaroğlu’nun örgütleri kendisine bağlamasına da anlam veremediğini belirterek, “Zaten bütün parti ona bağlı. Örgütü daha bir bağlı yapmak ne anlama geliyor, bilmiyorum” diye konuştu.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow