hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karayalçın’dan İmamoğlu'nun değişim çağrısına destek

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir araya geldi. O görüşmenin, tam da Karayalçın'ın CHP'ye seçim süreci eleştirisi yaptığı bu süreçte olması dikkat çekti. O görüşmede ne ele alındı? Görüşme öncesi Karayalçın ne mesajlar verdi? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu değişim mesajları vermiş, CHP yönetimine eleştirilerde bulunmuştu. İmamoğlu’nun o açıklamalarına destek, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’dan geldi. “İstinasız herkes CHP’de önümüzdeki belediye seçimleri ve ondan sonra gireceğimiz seçimler için bir değişiklik yapılmasını doğal olarak istiyorlar. Hiçbir şey olmamış gibi yola devam edemeyiz.”

  Karayalçın’dan İmamoğlunun değişim çağrısına destek

  Karayalçın, o açıklamalarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep etti. Kılıçdaroğlu ve Karayalçın, CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık 45 dakika süren bir görüşme yaptılar.

  Karayalçın o görüşmeden önce de parlamento seçiminde CHP'yi aldığı oy oranı üzerinden eleştirerek "başarısızlık" demişti. Asıl yapılması gerekenin yapısal olması gerektiğini ifade etmişti. Gerekli dersler çıkarılmazsa daha zor günler başlar dedi örgüt yapılanması önemli mesajları verdi. “Hangi siyaseti izlemesi gerektiğini danışmanlar, teknisyenler belirlememeli. Neyi izleyeceğini örgüt belirlemeli.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow