hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karkamış’a roketli saldırı

  Terör örgütü PKK/YPG'nin Gaziantep'in Karkamış ilçesine yönelik roketli saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlar Ankara’nın gündemindeydi. Mesajlarda terörle mücadelede kararlılık vurgusu vardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Karkamış saldırısının ardından başsağlığı dilekleri ve tepkiler, devletin ve siyasetin zirvesinden peş peşe geldi.

  Saldırıya kabineden tepkiler vardı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, saldırının hesabının sorulacağını vurguladı, "Bedelini ödeteceğiz" dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, "Terör örgütü PKK/PYD/YPG’yi bir kez daha lanetliyorum. Türkiye, terörle mücadeleyi aralıksız sürdürecektir. Kimse Türkiye’nin gücünü test etmemelidir" açıklamasında bulundu.

  Saldırıya bir tepki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Saldırıya alçakça diyen Kılıçdaroğlu, "Milletimizin başı sağ olsun" ifadesini kullandı.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de mesajını sosyal medya hesabından verdi. Yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara şifa dileyen Çelik, "Terör örgütünün bu insanlık dışı saldırısını lanetliyoruz. Terör örgütüne en ağır bedeli ödeteceğiz" ifadesini kullandı.

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, PKK-YPG'yi lanetledi. Güvenlik güçlerinin saldırılara misliyle karşılık verdiğini anımsatan Altun, "Hesap zamanı" etiketini kullanarak, "Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar da bu operasyonlarımız devam edecektir" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow