Kaşıkçı davasında 3. duruşma

Kaşıkçı davasında 3. duruşma

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin davada 3. celse görüldü. Davada dinlenen tanık konsolosluk görevlisinin kendisine "Belki onu parçalayıp çıkarırlar" dediğini anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ve avukatı katıldı. Gıyabında yargılanan firari 26 sanığı da barodan atanan avukatlar temsil etti.

Tanık olarak dinlenen İstanbul Emniyetine bağlı polis memuru, konsolosun koruma polisi olarak çalıştığını belirterek, olay günü konsolosun kendisine izin verdiğini söyledi.

Turan Kışlakçı'nın şoförlüğünü yapan Hikmet Çetinkaya ise konsoloslukta görevli biri ile aralarında geçen konuşmayı anlattı.

"NE MALUM PARÇALARA AYIRIP GÖTÜRMEDİKLERİ?"

"Konsolosluk önünde beklerken vale gibi görevli biriyle konuştuk. Bana "Bunların nasıl bir devlet olduğunu bilmiyor musunuz? uzaklaşın boşuna beklemeyin" dedi. Ben de "Kameralar var, nasıl çıkaracaksınız? kaybolamaz" dedim. O kişi de bana "Ne malum parçalara ayırıp götürmedikleri? dedi"

Konsoloslukta şoför olarak çalışan Edip Yılmaz ise ifadesinde o gün olağanüstü bir durum olduğunu anladığını belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

"O GÜN OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM VARDI"

"Olay günü olağanüstü bir şey vardı ama ne olduğunu anlayamadık. Ben Kaşıkçı'yı hiç görmedim. -3. Katta bomba patlasa duymayız. Başkonsolos rezidansa kimse gelmesin dedi. Hatta özel şoförünü bile almadığını duyduk"

Turan Kışlakçı'nın da aralarında bulunduğu tanıkların zorla getirme hallerinin devamına karar verilen duruşma, 8 Temmuz'a ertelendi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber